wtorek, 8 kwietnia 2014

Wywiad z Jaszczurem - II graczem na turnieju "Twierdza Warszawa"

Jaszczur - Mistrz Polski, były Mistrz Europy, aktualny Wicemistrz Świata i Mistrz Globu w Kataklizm. Oto wywiad odnośnie turnieju "Twierdza Warszawa", na którym zajął drugie miejsce.

Kubala: Cześć! Chciałbym Ci pogratulować wyniku. Na 4 dużym turnieju pod rzad, na którym jesteś, występujesz w finale. Bardzo mało graczy może pochwalić się takim osiągnięciem. Czy sadzisz, ze to przede wszystkim kwestia doświadczenia, umiejętności, talii czy może szczęścia?

Jaszczur: Hej. Może nie na 4 z rzędu (w Krakowie w top25 byłem :) ), ale rzeczywiście całkiem niezłą serię mam. Jest to głównie spowodowane masą szczęścia, którą Ciotka Verena mnie ostatnio obdarowywuje. Umiejętności i doświadczenie się z czasem wyrównało wśród graczy, może troche pomaga mi fakt, że sporo razy grałem pod presją i ze sporą publicznością i chyba w ten element najbardziej pomaga mi w grach w TOPce (no i oczywiście szczęście).

Kubala: Jak ocenisz organizacje na pierwszym Regionalsie w Warszawie? Czy było coś, co zawiodło, czy też wszystko było idealnie? Co Ci się najbardziej podobało podczas tego turnieju?

Jaszczur: Do niczego nie mogę się przyczepić, bo organizacja Wilka była bez zarzutu. Brak jakiś większych spinek, świetna miejscówka i atmosfera sprawiły, że był to jeden z najlepszych turniejów na jakich byłe. Wielkie graty dla Wilka i ekipy Warszawskiej.

Kubala: Grałeś kontrola krasnoludzką. Dlaczego zdecydowałeś się na taka talie, skoro (jak wiadomo) twoim ulubionym typem talii są komba. Dlaczego zatem wybrałeś "nudna kontrole"?

Jaszczur: Wziąłem Dwarfy, bo uznałem że na pierwszy turniej regionalny w Warszawie należy się nie wygłupiać i pojechać z poważną talią. Drugą opcją była kontrola Imp na Verenie, ale miałem ją średnio przetestowaną.

Kubala: Jaki masz sposób na składanie talii? Rozpisujesz sobie karty, rozkładasz je, budujesz deck wokół konkretnej synergii, czy może robisz jeszcze inaczej?

Jaszczur: Za każdym razem inny :D Część powstaje jak mam chwilę czasu (np. w autobusie do pracy) część robię rozkładając karty. Zawsze, ale to ZAWSZE robię testy "pierwszych rąk" i patrzę co talia może zrobić w pierwszych dwóch turach. Dlatego też moje talie mają sporo (czasem za dużo) kart wspierających ekonomie.

Kubala: Jaka talia w tym sezonie najprzyjemniej Ci się grało? Czy masz jakieś pomysły na nowe i niestandardowe decki?

Jaszczur: Napór indirectowy na Alith Anarze. To ostatnio moja ulubiona talia. Pomysły zawsze są, tylko czasu na przetestowanie nie ma. Cały czas chodzi mi po głowie talia bez jednostek na Voice of Command.

Kubala: Czy scena w twoim mieście pomaga Ci w polepszaniu umiejętności lub składaniu decków? Jak oceniasz poziom i frekwencje rozgrywek w twoim mieście?

Jaszczur: Wystarczy popatrzeć z kim muszę co tydzień grać - Przemo, SoSu, Farba, Czarny, Johhny itd... Z fun talią, albo crapboxem nie mam co w ogóle z domu wychodzić.Poziom jest jak zwykle wysoki, jeśli chodzi o frekwencje to bywa różnie. Jak na razie to Gdańsk, Warszawa i Kraków biją nas z frekwencją na głowę.

Kubala: Jak na razie nie grałeś turniejowo żadnymi rasami neutralnymi. Ma to jakis konkretny powód? Przed wyjściem HK pisałeś, ze będziesz grał "ukochanymi Jaszczurami"?

Jaszczur: Nie kupiłem jeszcze HK :) Jaszczurami jak najbardziej będę chciał grać i zobaczymy, czy uda się zdobyć top45 na jakimś regionalsie :P

Kubala: Czy mógłbyś uchylić rąbka tajemnicy odnośnie obrad FAQ Teamu? Czy będzie jakaś nowa restrykcja? I czy zostaną ukrócone Skaveny?

Jaszczur: Obrady są burzliwe, inwektywy lecą na lewo i prawo, krew pot i łzy leją się strumieniami. Wiele dobrych znajomości się tam skończyło jak i wiele Grudge'ów powstało :D A tak na serio, to mamy raczej podobne zdanie na większość tematów.

Kubala: Czy uważasz, ze Inwazja będzie jeszcze długo żywa? Czy za rok gra "umrze" albo podupadnie, czy tez ilość grających utrzyma się?

Jaszczur: Będzie żyła tak długo, jak długo będziemy grać. Jak widać po liczbie graczy na regionalsach daleko jest do jej śmierci :)

Kubala: Czy oczekujesz karcianki LCG w uniwersum Warhammera 40K? Jak oceniasz gre na podstawie obecnych informacji?

Jaszczur: Oczekuję z niecierpliwością. Jak widać większość naszej świetnej sceny WH:I też się raczej powoli będzie przestawiało na nową karciankę. Podejrzewam, że w tym roku na regionalsach królować będzie Inwazja (turniej w sobotę), a drugiego dnia będzie WH40k. W przyszłym roku pewnie role i dni turniejów się zmienią :)

Kubala: Co z Assaultem? Wiemy już, ze będzie, ale czy wiadomo coś więcej? Odnośnie miejscówki, rangi lub czegoś innego?

Jaszczur: Już wiadomo :D

Kubala: Dziękuję za udzielenie wywiadu, jeszcze raz gratuluje wyniku. Życzę powodzenia podczas kolejnych turniejów. I do zobaczenia na Regio we Wrocławiu. Czy chciałbyś coś dodać od siebie, przekazać coś społeczności Inwazji?

Jaszczur: Dzięki za wywiad. Do zobaczenia na Assault on Wrocław!!

PS. Oczywiście niektóre pytania, jak te o FAQ/Assault wyjaśniły się w między czasie na scenie. Ale jest to de facto wywiad "zaraz po", kiedy jeszcze powyższe było nieznane. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz